Deklaracja dostępności Platformy Usług Elektronicznych
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Nowej Soli zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Platformy Usług Elektronicznych.
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Dokumenty do pobrania są w formacie .pdf odczytywalnym maszynowo ale nie wszystkie są przygotowane prawidłowo - zgodnie z zasadami dostępności.
- Nawigacja za pomocą klawiatury może być utrudniona w niektórych częściach witryny.
- Mogą występować kolory tekstu nie zapewniające wystarczającego kontrastu.
- Brak dostępu do zawartości pomniejszonej strony bez potrzeby przesuwania w pionie.
- Brak linków pozwalających na omijanie bloków.
- Strona nie posiada ułatwień takich jak: podwyższony kontrast i powiększanie tekstu.
- Filmy nie posiadają transkrypcji.
Wyłączenia
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przed podmiot publiczny.
Deklarację sporządzono dnia:
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. W Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli do realizacji spraw w zakresie dostępności cyfrowej wyznaczona została Agnieszka Zagajewska, e-mail: agnieszka.zagajewska@mzgkns.pl. telefon: 68 478 51 14 Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Agnieszka Zagajewska, agnieszka.zagajewska@mzgkns.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 478 51 14. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej,lub aplikacji mobilnej.Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Główna Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli znajduje się przy ul. Konstruktorów 2 w Nowej Soli.
Siedziba główna Spółki, w której znajdują się biura oraz obsługiwani są Klienci znajduje się w budynku łatwo dostępnym i widocznym, ponieważ jest zlokalizowana przy ulicy. Dojazd do budynku po wjechaniu na teren obiektu jest prosty a parkingi są oznaczone. Parking dla Klientów znajduje się po prawej stronie od bramy wjazdowej, która w godzinach pracy jest otwarta, równolegle do wejścia głównego. Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych jest oznaczone i znajduje się na wprost wejścia głównego. Na drodze od bramy wjazdowej do miejsca parkingowego oraz wejścia głównego do budynku nie występują przeszkody poziome. Do budynku prowadzi jedno wejście główne. Drzwi wejściowe są przesuwane. Po przekroczeniu drzwi Klient znajduje się w szerokim przedsionku, z którego przechodzi do holu budynku. Między przedsionkiem a holem znajduje się przegroda w postaci drzwi skrzydłowych. W drzwiach nie ma progu. Na drzwiach głównych do siedziby umieszczony jest dzwonek, wywołujący koordynatora ds. dostępności dla osób potrzebujących wsparcia w dostaniu się do środka budynku i załatwieniu spraw. Budynek posiada dwie kondygnacje. W budynku nie ma windy, nie ma też żadnych rozwiązań technicznych wspomagających dostanie się na wyższą kondygnację. Biuro Obsługi Klienta znajduje się w holu na parterze. Klient wszystkie sprawy załatwia na najniższym poziomie bez konieczności pokonywania barier pionowych w postaci schodów. W holu w Biurze Obsługi Klienta brak barier poziomych dla Klientów. W celu dostania się do pomieszczeń pracowników oraz toalety (w tym dla osób niepełnosprawnych) lub wejścia na poziom drugi budynku należy przejść przez przegrodę w postaci drzwi skrzydłowych otwieranych za pomocą karty dostępu lub przez pracownika Biura Obsługi Klienta. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze na końcu korytarza na wprost wejścia głównego. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Po lewej stronie przy wejściu do holu znajduje się tablica informacyjna z rozkładem pomieszczeń. Nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Wszystkie informacje głosowe, są przekazywane przez koordynatora dostępności lub pracowników Biura Obsługi Klienta. W budynku znajduje się pętla indukcyjna. Spółka posiada podpisaną Umowę na usługę Videotłumacza, która pozwala na załatwianie spraw z Klientami w PJM na miejscu w siedzibie. Usługa jest bezpłatna i nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę.